Podvodník na bazoši

Mladík menom Mark Christopher Kruľ si myslí že je nedolapiteľný a deň čo deň zháňa peniaze vlastnou hlavou podvodmi na ľudoch ktorí chcú na slovenskom internete niečo kúpiť z druhej ruky.
Jeho postup je jednoduchý a účinný. Pozrie si inzeráty napr. na bazoši, nájde také kde niekto niečo zháňa. Zavolá vám a povie že on má presne to čo vy hľadáte a že on to už nepotrebuje.
Zistí si koľko peňazí ste ochotný za to dať a keďže on "ponúka" niečo to vy chcete a je tak v lepšej pozícii tak skúsi ešte zvýšiť cenu aspoň o 10€ a kľudne nasľubuje aj poštovné v cene.
Veď on ho predsa platiť nebude. Potom sa posťažuje že on nemá dobré skúsenosti s dobierkou a že by chcel peniaze predom. Pri väčších sumách navrhne napr. polovicu, nech sú všetci spokojní.
Vy ste radi že sa konečne niekto po dlhom čase ozval na váš inzerát a on je rád že z vás vytiahol 20, 50, alebo aj 300 EUR.
Poškodených je veľa, stačí zadať dole uvedené tel. čísla do googlu a stránky ktoré sa venujú záznamom o tel. čísla a o ich bezpečnosti vám hneď ukážu koľká bije a že vaša transakcia ostane nenávratne preč.

Mark s tým stále nevie prestať, dokonca si namiesto obvolávania ľudí založil a TOPuje vlastný inzerát na bazoši. Jeho mamička sa snaží synáčika zachraňovať s tým že spláca všetko všetkým ktorí sa ozvú na jej telefón.

Prosím ak ste poškodený vyplňte tento formulár a hlavne si prečítajte ten pokec čo som napísal v úvode formulára.
ĎAKUJEM

Čo vieme?
  • celé meno (asi aj vám sa predstavil ako Mark/Marek)
  • presnú adresu (Belá nad Cirochou/Humenné)
  • čísla účtov
  • facebook profil, fotky, kamoši, rodina...
  • polícia sa týmto prípadom aktívne zaoberá a o tejto stránke vie. /Mark ak si sa dočítal až sem tak ti gratulujem, ide ti karta/

Čo nevieme?

Jediné čo nevieme je koľko ľudí podviedol a v akej celkovej sume. Už ale prekročil hranicu 266€ takže to nie je priestupok ale trestný čin a otázka je do akej škodovej kategórie bude patriť.

Čo treba urobiť?

Jednoduchšia cesta je keď vyplníte formulár. Ja ho spracujem a posielam na políciu. Oni sa vám ozvú a povedia čo máte robiť ďalej.
Zložitejšia cesta je keď pôjdete najprv sami na políciu.
Treba tam spísať oznámenie o priestupku proti majetku.
Všetci ktorí spísali vyplnili formulár dostanú prístup na stránku kde sú štatistiky z tohto prípadu ako počet zaevidovaných podvedených, aká je celková škoda a informáciu koľko ľudí o ktorých vieme ešte stále neboli na polícii a teda ich škoda sa Markovi stále nezarátala.

Telefónne čísla ktoré Mark používal:
  • 0905963073
  • 0907374669
  • 0918859763
  • 0951349720
Stránky na ktoré som dal upozornenie na tohto podvodníka sú: tu, tu, tu, tu, tu, tu, tu a tu

Poznámky na záver:
Mark už bol niekoľko krát riešený políciou a stále mu nedocvaklo že toto sa neskončí dobre.

Správca stránky
Michal Lokša
email: MICHAL(zavináč)LOKSA.SK
tel. 0905 138 294